Panel používateľa

cdVet prírodná dezinfekcia cdDes

cdVet prírodná dezinfekcia cdDes

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Účinná prírodná dezinfekcia na plesne, vírusy, kvasinky a baktérie, vhodná pre zvieratá aj ľudí.

Varianty produktov

 • 12,99 €

 • 23,99 €

 • 35,99 €

 • 69,99 €

12,99 €

Dezinfikovať pri chove zvierat (ale aj bez nich) potrebujeme pravidelne.

Čoraz viac ľudí si však uvedomuje, že chémia pre nich a naše životné prostredie nie je to pravé orechové a tak hľadajú nové spôsoby a prostriedky. Prírodná dezinfekcia cdVet cdDes je jednou z prírodných a účinných alternatív bez chémie.

Prírodná účinná látka Chlórnan sodný hubí baktérie a zlepšuje kvalitu vody oxidáciou jej zložiek, preto sa dá využiť napr. k rýchlej úprave vody z potoka, rieky či kaluže.

Dôkladná hygiena je neodmysliteľná hlavne pri styku s plesňami alebo bakteriálnou a vírusovou infekciou. Dezinfekčnú očistu vykonávame všade tam, kde dochádza k priamemu kontaktu s týmito mikroorganizmami. Následne dezinfikujeme tiež ruky a predmety, ktoré sú v kontakte so zvieraťom (misky na vodu a krmivo, pelech, koterec, psia búda, terárium, obojok, kefa a pod.).

Prírodná dezinfekcia cdVet cdDes je bezpečná pre všetkých - jej šetrné zloženie umožňuje aj aplikáciu na rôzne plesňové ochorenia pokožky, aplikuje sa priamo na postihnutú oblasť. Nespôsobuje rezistencie - nemusí sa striedať s iným dezinfekčným prípravkom. Zabraňuje tvorbe biofilmov, je šetrná k životnému prostrediu a je úplne bezpečná pre zvieratá aj ľudí.

zloženie
Voda upravená pomocou špeciálnej elektrolýzy, Natriumhypochlorid (Chlórnan sodný) - koncentrácia <1% (usmrcuje baktérie vo vode počas 15 až 30 min.)

Pridané látky: ŽIADNE
Biocíd "cdDes" neobsahuje žiadne syntetické látky, chemické konzervanty ani iné éčka. Pridané nie sú ani umelo vyrobené tenzidy, petrochemické ani konzervačné látky. Ďalej na rozdiel od syntetických dezinfekcií neobsahuje cdDes umelé vône, tuky, oleje, ani alkohol. Preto nepoškodzuje ošetrované povrchy, nezaťažuje organizmus ľudí, psov ani mačiek a nedráždi pokožku, ani sliznice.

Bezpečnostné opatrenia: ŽIADNE
Prírodná dezinfekcia cdDes neobsahuje alkohol, aldehydy, oxidačné činidlá ani toxické produkty petrochemického priemyslu. Preto na etikete nie sú žiadne varovné piktogramy ani výstrahy. Pre používanie dezinfekcie cdDes nepotrebujeme bezpečnostné školenia ani ochranné pomôcky (ŽIADNE gumové rukavice, rúšky ani okuliare). Dezinfekcia cdDes nespôsobuje rezistencie vírusov, baktérií ani plesní, preto ju nemusíme striedať s inými dezinfekčnými prípravkami.

Aplikácia a použitie


Roztok je pripravený rovno na použitie.

Po aplikácii začne aktívny chlór okamžite biocídne pôsobiť a v biofilme na dezinfikovaných miestach ničí parazity (vírusy, baktérie, plesne). Biofilm je organický povlak z mikroorganizmov a ich častí, z odpadu ich látkovej výmeny a zo živočíšnych tukov, ktorý je pre parazity živnou pôdou. Dezinfikované plochy nastriekame a necháme dezinfekciu pôsobiť. Pri zvýšenom riziku kontaminácie dezinfekciu 2 až 5 minút po aplikácii rozotrieme (ľahko rozleštíme). Tým docielime lepších hygienických výsledkov. Pomocou rozprašovača ho jednoducho nastriekame zo vzdialenosti 20 až 30 cm na postihnutú oblasť.

cdDes a dekontaminácia vody

Technológia získavania dezinfekcie cdDes elektrolýzou z vody a soli bola pôvodne vyvinutá pre dekontamináciu vody z nádrží, potokov, riek a čističiek vôd, zaťažené vírusmi a patogénnymi baktériami. Preto mali armádni vojaci ampulku tejto prírodnej dezinfekcie vo výbave prvej pomoci, aby sa mohli bezpečne napiť pri nedostupnosti pitnej vody. Na internete sú dodnes ponúkané dezinfekčné prostriedky vyrobené podobnou technológiou, ktoré závadnú vodu zbavia škodlivín aj choroboplodných zárodkov.

Dezinfekcia na ruky ÁNO, ALE:
Pre odstránenie vírusov z rúk stačí umytie rúk prírodným mydlom, ktoré z pokožky odstránia biofilm (živná pôda parazitov). Dezinfikovanie ničí vírusy, baktérie a plesne, ALE dezinfekcia rovnako tak ako antibiotiká záhubí okrem vírusov a baktérií zlých tiež baktérie dobré = dezinfikovanie rúk tak vyvádza z rovnováhy kožnú mikroflóru, a tým oslabuje imunitu pokožky. Ďalšiu záťaž predstavuje alkohol a chémie z bežných dezinfekčných prostriedkov. Preto ruky dezinfikujeme iba pri akútnej potrebe očisty, keď nemáme možnosť si ruky umyť. Skúste si radšej ruky umývať prírodným Čajovníkovým šampónom, ktorý je schválený ako veterinárny kozmetický prípravok.

Dezinfekcia rúšok na ústa
Na tvárovej rúške alebo šatke sa z vlhkého dychu počas 1 až 2 hodín vytvorí povlak z organických odpadových látok. Povlak, ktorému hovoríme biofilm (pozri informácie vyššie) je v šatke živnou pôdou pre vírusy, zlé baktérie a kvasinky. Dlhší čas s rúškom je pre vírusy pozvánkou k hostine (kontaminácia). Preto je vhodné rúška meniť alebo dekontaminovať UV lampou, horúcou parou, v mikrovlnke (po navlhčení) alebo nástrekom dezinfekcie.

Ako rúška dezinfikovať
Rúško, masku či šatku z netkanej textílie, papiera, rovnako tak ako textilné šatka z oboch strán ľahko nastriekame dezinfekciou. Dezinfekcie obsahujúce alkohol alebo syntetické látky petrochemického priemyslu necháme po nástreku odpariť a vysušiť. Po nástreku prírodnej dezinfekcie cdDes môžeme rúšku ihneď ďalej používať. Dezinfekcia nenahrádza pranie. Preto textilné rúška a vreckovky po použití perieme.

Dezinfekcia psa po prechádzke

Po návrate z prechádzky umyjeme psovi labky antiparazitním prírodným Čajovníkovým šampónom (2 až 3 kvapky šampónu do misky s vlažnou vodou). Pri väčšom vírusovom zaťažení otierajú obozretní chovatelia srsť psa jednorázovou papierovou utierkou navlhčenou v cdDes prírodnej dezinfekcii. Vyhneme sa vankúšikom labiek a očiam. Dezinfekcia je vhodné opatrenie najmä pri psích seniorov a psov s oslabenou imunitou.

Dezinfekcia podlahy, stolov, stoličiek, kľučiek, WC a vypínačov

cdDes dezinfekcia je určená pre zvýšenie hygieny na umývateľných plochách: podlahy, stoly, stoličky, regály, toalety, kľučky, vypínače ako doma, tak aj na pracovisku, v gastronómii (reštaurácie, bistrá), na úradoch, v školách, v nemocniciach a všade tam, kde hrozí kontaminácia vírusmi, baktériami alebo kvasinkami, a tiež na frekventovaných a verejných miestach (kancelárie, obchody, hromadná doprava) dezinfikujeme predovšetkým miesta možnej kontaminácie, kľučky a madlá dverí, vypínače svetiel, tlačidlá na výťahu, držadlá vozíkov v obchodoch, poháre na pitie, príbory, toaletné priestory (WC) a umyvárne.

Plochy pred dezinfekciou umyjeme
Umývateľné plochy pred dezinfekciou umyjeme biologicky odbúrateľným ekologickým čističom Bio Clean z prírodných rastlinných tenzidov. Tým odstránime mastnoty a nečistoty. Na plochách tak zostane len tenký biofilm, v ktorom potom cdDes dezinfekcia efektívnejšie pôsobí. Pri väčšom vírusovom zaťažení pridáme do vody s Bio Clean ešte odstraňovač zápachov Urin-Attack, ktorého enzymatické mikroorganizmy zvyšujú úroveň hygieny.

Hlavné prínosy prírodnej dezinfekcie cdDes

 • Nespôsobuje rezistencie vírusov, baktérií ani plesní
 • Bezpečná tiež pre alergikov, deti a tehotné ženy
 • Nemusíme striedať s inými dezinfekčnými prípravkami
 • Po aplikácii nemusíme dezinfikované priestory vetrať
 • Žiadne bezpečnostné školenia ani oddelené skladovanie
 • Nepotrebujeme ochranné rukavice, okuliare ani rúška
 • Šetrná k životnému prostrediu (zložená z vody a soli)
 • Výrobca cdVet.de, ktorý rozumie prirodzenému zdraviu


Zaradenie podľa legislatívy: "cdDes" je biocídnym výrobkom typu 3. Číslo schválenia ÚSKVBL 53/2013.

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Naposledy navštívené produkty

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.