Panel používateľa

Striháte v lete dlhosrstého psa? Chyba!

Počet zobrazení: 3890

Máte doma dlhosrstého psa? Striháte ho v lete? Psovi predsa treba uľahčiť neznesiteľné teplo, odbremeniť ho od otravných chlpov... CHYBA.

Viete, že?...

Dlhosrsté psy majú na 99,9% podsadu, ktorá ich chráni nielen v zime pred mrazom, chladom a vlhkosťou, ale aj v lete pred horúčavou? Že ostrihaného psa, pre ktorého krátka srsť nie je  prirodzená, vystavujete nebezpečenstvu úpalu?

Úprimne, vidieť tervuerena (varianta belgického ovčiaka, pozn.aut.) ostrihaného na ,,leva´´ je smutný pohľad. Alebo dlhosrsté čivavy, ostrihané na ježka (tento pohľad sa mi naskytol dnes ráno).

Vraj ste psovi ostrihali srsť tak, že mu vlastne podsada ostala? To snáď nie :) Niekoľkomilimetrová srsť je zbavená všetkého, niekedy už takmer kože.

A za seba...

Kedysi som svoje psy (malý bradáč, yorkšír), strihala strojčekom, čo je mimoriadne pohodlné, rýchle a nenáročné. Chúďatká, boli na ,,regrúta´´, neostala im naozaj takmer  žiadna srsť na tele. Potom sa mi pokazil strojček (asi 15ty v poradí) a ja som to vzdala, vzala hrebeň, nožnice a ostrihala ich ručne. Odvtedy to tak robím a psy sú spokojnejšie. Strihám ich síce dlhšie a moje kríže to cítia, ale nestrihám ich až ,,na kožu´´, čo jednak lepšie vyzerá a aj je to pre ochranu kože v lete pred slnkom oveľa bezpečnejšie.

     Strihanie psa v lete

Takže čo robiť? Strihať či nie?

Nie, netvrdím, že psa nemáte strihať vôbec, veď napokon, pekný letný strih nikdy nie je zlý, mne sa upravené psy veľmi páčia. Len ich, prosím, nestrihajte na vojakov. Neprospieva to srsti ani koži psa. Odľahčite ich, mierne upravte, buďte na svojho psa hrdí. 

Niekoľko rád na záver

Chcete pomôcť psovi v horúcich dňoch? Noste so sebou vodu, často ho napájajte, na ceste robte prestávky, venčite skoro ráno a neskoro  večer, keď je vzduch už chladnejší, v prípade nutnosti venčiť v rozpálené poludnie, venčite len nevyhnutne krátky čas.

Alebo vyskúšajte chladiace produkty Aqua CoolKeeper pre psov, pomohli už mnohým.

Dodatok: áno, spomenula som svojho psa yorkšíra, ktorý ako plemeno podsadu nemá a hovorím o strihaní psov ,,podsadových´´. V každom prípade, keď vystriháte yorka, hoci podsadu nemá, v prípade ochrany pred slnkom platí to isté ako pre ostatné plemená, hoci aj s podsadou. Srsť yorkšíra taktiež chráni, aj keď ju má ako vlasy (kto niekedy mal alebo dokonca strihal yorkšíra, vie, o čom hovorím).

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.