Panel používateľa

Nechutenstvo u psov

Počet zobrazení: 156

Pri pohľade na psov v okolí by som skôr mala písať o obezite psov, ako o nechutenstve a produktoch, ktoré tento neduh pomáhajú upraviť. Tak ako ľudia, aj psy majú v našich končinách (väčšinou) prebytok a tak aj vyzerajú.

Nechutenstvo psov však existuje a príčina sa nehľadá ľahko. Vedeli ste, že nechutenstvo a viditeľné chudnutie môže byť aj následkom ochorenia srdca? Na príčine môžu byť aj zuby v zlom stave, kedy psík jednoducho kvôli bolesti stravu odmieta, alebo má nechutenstvo na svedomí zlé trávenie.

Poďme sa spolu pozrieť na tento častý dôvod psieho nechutenstva - zlé trávenie.

Šľachtenie

Nie som chovateľ, ani nesledujem trendy v tejto oblasti, ale zo skúsenosti viem, že plemená psov sú v súčasnosti jednoducho povedané prešľachtené. V určitých líniách sa vyskytujú určité choroby, dokonca už aj určité plemená postihujú konkrétne choroby (viac alebo menej, v závislosti od jedinca, genetiky a rodičov, pozn.autora). 

King charles spanieli mávajú choré srdiečka, yorkšíri problémy s trávením, čivavy s kĺbami, stavače a iné plemená trpia na epilepsiu a takto by sme mohli pokračovať. Všetko sú to vážne choroby, a zlepšenie trávenia sa v porovnaní s nimi zdá byť malinou, ale verte, že ani nechutenstvo a zlé trávenie nie sú žiadna sranda. Vyžadujú pozornosť majiteľa, ochotu problém riešiť a vytrvalosť.

Tak čo s tým?

Ak máte psa, ktorý trpí nechutenstvom, skúste mu v prvom rade podporiť trávenie. Možno len geneticky nemá trávenie dostatočne silné a pivovarské kvasnice mu v tom môžu výrazne pomôcť. Ako výborný zdroj aminokyselín, enzýmov, vitamínov B, minerálov, stopových prvkov, a iných účinných látok (vitamínov B1, B2, B6, cholínu, biotínu, niacínu a kyseliny listovej), pozitívne ovplyvňujú trávenie, zloženie črevnej mikroflóry a kvalitu kože a srsti a fungujú aj ako prírodné antiparazitikum. Obsahujú tiež hodnotné minerálne látky a veľké množstvo bielkovín.

            Podpora trávenia psa

Zlé alebo ťažkopádne trávenie sa prejavuje aj zlým stavom srsti, zápachom z papuľky, apatiou, hnačkami a vracaním (ak psík do seba niečo vôbec dostane), nechuťou do hier a celkovo do života. Na trhu existuje veľa prípravkov, a pivovarské kvasnice sú len jedným z nich.

Ak máte podozrenie, alebo už máte od veterinára potvrdené, že psíkovi zle trávi, výborný nápad je najprv detoxikovať a vyprázdniť črevá a potom doplniť tráveniu dobré baktérie. 

Môj milovaný yorkšírik, Nelly, má tiež problémy s trávením a momentálne po jedle dostáva tablety na zažívanie od Dorwest. Prírodné látky jej pomáhajú lepšie stráviť potravu a tým odbremeňujú trávenie. 

Máte otázky, alebo si neviete rady? Zavolajte nám, čo vieme, poradíme :)

Aby aj váš psík bol čo najdlhšie veselý a šťastný so spokojným bruškom:)

Šťastný pes

 

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.