Panel používateľa

Raňajky pre psov? Normálka

Počet zobrazení: 1725

Človek sa učí celý život a niekedy nám život pošle učiteľa, o ktorom by sme to nepredpokladali.

Tak ako včera mne. Chovám psy už takmer 12 rokov, moja kamarátka má psa 5 rokov a napriek tomu mi to po včerajšej prechádzke ,,natrela´´ ako sa patrí :)

Keďže psy sú dôležitou súčasťou našich životov, okrem práce sú témou číslo jedna. Rozoberáme od kŕmenia, po nutné súčasti oblečenia (napríklad chrániče srsti na nohy, o ktorých som predtým, než si ona kúpila pudla nepočula a ani ma nenapadlo, že niečo také môže jeden psíčkar potrebovať) a veterinárnu starostlivosť až po kastráciu a jej dôsledky všetko rad radom. Včera bolo našou témou najmä kŕmenie.

Bavili sme sa o značkách krmív, ich cenách a hlavných prínosoch. Eshop vlastním už niekoľko rokov a aj napriek tomu, že krmivo na superpes.sk neponúkam, prehľad mám a tiež veľa čítam. No pomyslite si, kto by už len mňa mohol poučovať :) Netvrdím, že viem všetko, ani že sa vyznám, ale myslela som, že aspoň o kŕmení ako takom viem všetko, čo sa vedieť dá.

Ups..

Nadhodili sme tému častosti kŕmenia. Kedysi som nechávala svojim psom misku krmiva (spoločnú) celý deň voľne k dispozícii. Každá si vzala toľko, koľko potrebovala, alebo skôr toľko, koľko chcela, čo sa po čase ukázalo ako veľmi zlé riešenie. Iste si pamätáte môj článok na túto tému ( Starého psa novým kúskom nenaučíš? Hlúposť!).

Preto som to vzala za iný koniec, moje psie baby kŕmim raz denne, každá dostane svoju misku a podiel krmiva. Jedlo dostávajú vždy večer, keď prídem po práci domov. Takže vlastne raz za 24 hodín. To, že pre malé plemená psov toto riešenie nie je ideálne som sa dočítala pred pár dňami v istom psom časopise (a v ďalšom, že to nie je ideálne ani pre psov veľkých plemien - takže ideálne je to pre psy stredných plemien?..).

Kŕmenie malých plemien by sa malo rozdeliť do 2-3 denných dávok, pretože malé plemená nemajú kde (v malom tele) uchovávať energiu a preto si ju musia pravidelne dopĺňať. Ok, povedala som si, ale ako to zariadiť? Nemám možnosť venčiť svoje psy cez deň - vydržia, kým prídem domov? Rozprávali sme sa o tom s kamarátkou a teraz prichádza pointa - pozrela na mňa a s výrazom ,,normálka´´ mi povedala, že ona svoju pudlicu kŕmi minimálne 2x denne už roky.

Vraj jej psík zvracal, keď mal prázdny žalúdok a veterinárka jej poradila túto metódu kŕmenia. 1/4-1/3 kŕmnej dávky dať psovi ráno. Zvykla ju na to, že si ráno zje krmivo ešte pred venčením, chvíľu počká, aby sa jej krmivo uložilo a potom sa ide venčiť. Priznám sa, prekvapilo ma to. Človek, ktorý má psa polovicu času, vie o vhodnom spôsobe kŕmenia viac ako ja. Aj som sa zahanbila.

Netvrdím, že som o tom nepočula. Veľa ľudí dáva psom napríklad večeru, alebo raňajky, ale vzhľadom k všeobecne rozšírenému názoru o vhodnosti kŕmenia raz denne som tomu nevenovala veľkú pozornosť. Niekoľkokrát napadlo aj mňa, že by som im dávala malú časť ich jedla ráno, ale brzdil ma strach, či im skôr nepoškodím.

Tak vidíte, stále sa máme čo učiť. Preto sa rada rozprávam s inými ľuďmi a vypočujem si ich skúsenosti, čítam knihy o psoch, časopisy, blogy. V každej vete nájdem niečo, čo mi pomôže, rozšíri mi obzory a pomôže sa mi lepšie starať o moje vlastné psy.

Dnes som svojim psom dala raňajky. A budem v tom pokračovať, sama som zvedavá, ako to ovplyvní ich trávenie, kondíciu, správanie. A ak hľadáte formu raňajok, ktorá by bola jednoduchá na použitie, mám pre vás tip. Samostatne balené, na vlákninu bohaté krmivo a pochúťka zároveň - cdVet Fit Crock. Mojim psom veľmi chutí, aj napriek tomu, že vyzerá ako krmivo pre škrečky :)

Vyskúšajte inú formu kŕmenia a napíšte do komentárov svoje skúsenosti. Pomôžu iným majiteľom psíkov, ktorí možno tápajú, možno nevedia, alebo o tom nikdy nepočuli.

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.