Panel používateľa

Zvuková terapia pre šteniatka

Zvuková terapia pre šteniatka

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Novinka

Čo zasadíš, to zožneš - naučte svoje šteniatko všetko správne a hneď od začiatku!

12,99 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Company of Animals

Naučte vaše šteniatko, že sa nemá čoho báť, v pohodlí domova, skôr ako sa toho začne báť a hneď na začiatku vášho spolužitia. Naučené fóbie sa naozaj ťažko vykoreňujú a neskoršia nutnosť liečby je už len dôsledok.

Na CD nájdete zvukový záznam rôznych každodenných zvukov pre odbúranie bojazlivosti malých šteniat a psov. Sú na ňom nahraté najčastejšie vnútorné i vonkajšie zvuky, s ktorými sa môže šteňa alebo pes stretnúť, a pretože sú pre neho neznáme, môže sa ich začať báť. Púšťaním CD postupne psa s týmito zvukmi zoznámite z pohodlia domova skôr, než by ich mohol počuť vonku a vyľakať sa. Táto technika je osvedčenou prevenciou a liečbou zvukových fóbií, odporúčaná skúsenými veterinármi a cvičiteľovi psov. 

  • Zavedená a overená metóda odbúrania strachu z okolitých zvukov.
  • Široký výber zvukov (autá, vlaky, búrky, oslavy, ohňostroje a pod.)
  • Vhodné začať s výcvikom už v šteňacom veku z pohodlia domova.

Návod na použitie
Začneme s prehrávaním pri veľmi nízkej hlasitosti. Potom necháme zvuky hrať na úrovni, kedy sa pes cíti pohodlne a nemá na zvuky žiadnu reakciu.

Prehrávajte zvuky hlasnejšie a častejšie v rôznych časoch a situáciách, napríklad pri kŕmení, hraní s hračkou či pri odpočinku. Zvuky prehrávajte niekoľkokrát denne v rôznych miestnostiach, v aute, vonku na prechádzke či na záhrade. Nezabudnite striedať časy a situácie, aby si pes nevytvoril spojitosť s konkrétnym zvukom v danom čase.

Pomaly začnite pridávať hlasitosť a uistite sa, že je pes pokojný. Odporúčame aplikovať výučbu každý deň. Pokiaľ začne psík javiť známky strachu, znížte hlasitosť a potom veľmi opatrne zosilujte, aby bol pes stále pokojný. Sami zostaňte na zvuky ľahostajní a venujte sa psovi ako by sa nič nedialo.

Akonáhle pes prestáva reagovať na zvuky, ktoré sú na úrovni bežnej hlasitosti, môžeme používanie CD obmedziť. Odporúčame niekoľkokrát do roka prehranie zvukov zopakovať a zároveň psa odmeňovať, aby si na zvuky udržal pozitívny vzťah. Tým lepšie prekoná stretnutie s nimi v reálnom živote (letné búrky, ohňostroje, novoročné oslavy).

Ak sa váš pes stále bojí okolitých zvukov, ktoré počuje v reálnom živote, zostaňte v pokoji a konajte ako by sa nič nedialo. Upokojte ho pohladením, pomaznaním, maškrtou či inou aktivitou akú má váš pes rád. Po skončení hlučnej akcie zopakujte tréningový proces.

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Naposledy navštívené produkty

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.