Panel používateľa

Kniha Konejšivé signály

Kniha Konejšivé signály

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Kniha s podtitulom na jednej vlne s vaším psom je jednou z najlepších kníh o psoch vôbec.

11,30 €

Dostupnosť: Skladom

Slávna (a právom) nórska cvičiteľka psov v tejto knihe jasne dokazuje, že si uznanie kynologického sveta zaslúži.

Konejšivé signály sú totiž jej pozorovaním vlastných psov. Všimla si, že keď je unavená a zíva, jej svorka je vo väčšej pohode ako kedykoľvek predtým. Tento ,,objav´´ si nenechala pre seba, ale podelila sa oň vo svojej milej knihe.

Samozrejme konejšivé, po našom upokojujúce, signály nie sú len o zívaní. Autorka spomína viacero signálov a výrazov, ktoré psy používajú, keď sú sami neistí, nervózni alebo keď potrebujú ,,upokojiť´´ svoj náprotivok. Alebo mu dať najavo, že pre neho oni sami nie sú žiadnym ohrozením. Jedná sa o reč tela, s ktorej pomocou psi komunikujú a predchádzajú konfliktom a agresívnym reakciám. Turid Rugaas sa začala týmto javom zaoberať podrobnejšie a zmapovala jeho možné využitie pri výchove psa a cvičitelské praxi. Výsledky jej práce, prezentované na početných prednáškach a kurzoch, sa dočkali značného ohlasu a vzbudili záujem kynológov na celom svete. Kniha zhŕňa všetky jej poznatky o konejšivých signáloch a naučí čitateľa, ako lepšie porozumieť psom a ako tieto signály používať pri komunikácii s nimi.

Tieto výrazy môže použiť aj majiteľ na svojho psa, ktorý potrebuje v kritickej situácii upokojiť, alebo v prípade, že sa stretnete s cudzím psom, ktorému chcete dať najavo, že nemáte na jeho ,,likvidácii´´ žiaden záujem. Možno vám to zachráni krk...

Odporúčame do každej ,,psíčkarskej´´ knižnice!

ISBN: 978-80-86523-80-4

Počet stran: 100

Formát: A5

Vazba: V8 (pevná)

Datum vydání: 2. 11. 2017

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Naposledy navštívené produkty

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.