Panel používateľa

Veterinol, dezinfekčný a ošetrujúci prípravok, 500 ml

Veterinol, dezinfekčný a ošetrujúci prípravok, 500 ml

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

VETERINOL - veterinárny prípravok na ošetrenie a dezinfekciu rán a okolia zvierat.

14,99 €

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Veterinol

VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý prostriedok vo forme roztoku, alebo gélu, ktorý sa používa na čistenie, zvlhčovanie a ošetrovanie akútnych a chronických rán, abscesov, popálenín a odrenín u všetkých druhov zvierat. Znižuje mikrobiálnu záťaž rán a napomáha vytvoreniu vlhkého prostredia v rane, čím umožňuje organizmu rozvinúť vlastný proces hojenia.
Účinnou látkou VETERINOLU je kyslík a kyselina chlórna. Kyselina chlórna je jednou z hlavných zložiek, ktorú využíva imunitný systém zvierat pri likvidácii patogénov (baktérie, vírusy, kvasinky, plesne a iné).
VETERINOL je slovenský výrobok, ktorý bol vytvorený práve za účelom pomoci pri terapii ťažkých a rozsiahlych zranení, pri infikovaných a chronických ranách, pri drobných škrabancoch a eróziách nielen na koži, ale aj na slizniciach. Účinná látka v prípravku presne napodobňuje imunitný systém zvierat a preto VETERINOL nevytvára rezistenciu.
VETERINOL je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov a plazov.
Je vhodný aj pre použitie na oplach zvieracích misiek, hračiek, postrojov, obydlí (klietka, akvárium, terárium, okolie zvieraťa v dome, byte) a nástrojov, či pomôcok v strihacích salónoch, v zvieracích obchodoch, a na ambulanciách. VETERINOL nielen dezinfikuje a ošetruje, ale aj účinne eliminuje rôzne pachy.

Zloženie:
Aktívny chlór: zmes kyseliny chlórnej a chlórnanu sodného (< ako 0,06 %) , chlórdioxid, chlorid sodný, voda


Veterinol číry roztok charakteristického zápachu, určený len pre zvieratá, bez predpisu veterinárneho lekára.
VETERINOL roztok a gél je potrebné skladovať v suchu a pri teplote od 5 - 30 °C. Chráňte pred svetlom.

V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok kontaktujte svojho veterinárneho lekára!

Ďalšie informácie, indikácie a kontraindikácie:

VETERINOL je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov, plazov a rýb.
Kontraindikácie:
Neexistuje kontraindikácia pre aplikáciu VETERINOLU. VETERINOL je možné podávať súbežne so všetkými druhmi liekov, podávaných každou cestou. Je bezpečný pri opakovanom používaní u gravidných a laktujúcich zvierat, ako aj u zvierat určených pre ľudský konzum. Je vhodný aj pre výstavné a súťažné zvieratá.
Nežiaduce účinky:
V prípade chronických a ťažko infikovaných rán a abscesov, je možné pozorovať exacerbáciu liečebného procesu, po ktorom nasleduje zmiernenie zápalovej reakcie a celkovo výrazné zlepšenie vzhľadu rany (predpokladáme však, že ťažko infikované a zvlášť závažné poranenia neošetrujete doma sami, ale vyhľadáte veterinárneho lekára).
VETERINOL pri aplikácii neštípe, nebolí a zvieratá ho veľmi dobre tolerujú. Neprekáža im mierne slaná chuť, ani slabý zápach chlóru. Veľmi dobre ho prijímajú aj pri samotnej aplikácii na citlivé a boľavé miesta (koža, sliznice, uši). U niektorých zvierat je možné pozorovať nepohodlie pri aplikácii spreju a to z dôvodu zvukového vnemu, ktorý pri sprejovaní vytvára. V takom prípade je možné aplikáciu prevádzať formou laváže pomocou striekačky, alebo v kombinácii s namočenou gázou.


Možnosti aplikácie (niektoré zákroky môže prevádzať len veterinárny lekár, preto prosím pristupujte k týmto informáciám ako k možnostiam, ale na domáce použitie odporúčame používať najmä ako dezinfekciu okolia zvierat, nástrojov atď., pri drobných poraneniach kože a ako prvú pomoc pri tržných alebo bodných zraneniach na dezinfekciu rany a kože pred návštevou veterinára)
:

drobné rany, erózie a škrabance, rany rôznej etiológie (hryzné rany, tržné rany, bodné rany a iné), dermatitídy rôznej etiológie (podlom u koní, „hot-spot" u malých zvierat), chronické a nehojace sa rany, infikované rany, abscesy, popáleniny (všetky stupne), ošetrenie hniloby kopýt a paznechtov, dezinfekcia pupočného pahýľa, dezinfekcia oblasti pred injekčnou aplikáciou, dezinfekcia kože pred chirurgickým zákrokom (s využitím, alebo bez využitia iných dezinfekčných prostriedkov), toaleta uší (možnosť použitia súbežne s otologikami, bezpečný pri ruptúre bubienka), toaleta očí (vyplachovanie očí, bakteriálna infekcia, vírusová infekcia – napr. herpes vírus u mačiek), toaleta ústnej dutiny (ošetrenie pri stomatitíde, gingivitíde, poraneniach v ústnej dutine a v okolí pyskov, pri laryngo-tracheitíde), v abdominálnej dutine perioperačne (napr. pri pyometre na dezinfekciu pahýľa maternice), toaleta a výplach análnych žliaz, irigácia močového mechúra pri cystitíde alebo močových kameňoch, postoperačná starostlivosť o rany, irigácia obsahu maternice pri pyometre, toaleta prepucia u psov, dezinfekcia vemena pred dojením (možnosť využitia aj pri oplachu dojacieho zariadenia, nakoľko Veterinol účinne eliminuje pachy)

Dávkovanie a spôsob aplikácie:
VETERINOL je dostupný vo forme roztoku a vo forme gélu. Jeho využitie je širšie a je možné ho používať formou irigačného roztoku na výplach nečistôt a odumretých buniek z rany a to súčasne s odstránením nežiaducich patogénov, ako aj k vytvoreniu vlhkého prostredia pomocou kombinácie gélu a obväzových materiálov. VETERINOL je možné aplikovať postrekom, umývaním, výplachom, vtieraním v prípade gélu, ako aj pomocou obkladov. Rany, hlavne tie infikované, je potrebné ošetrovať niekoľkokrát za deň (minimálne 3 - 4x denne). Odporúčame rany vyplachovať postrekom, nakoľko dochádza pod tlakom roztoku ku odstráneniu odumretých buniek a nečistôt z rany. Následne je vhodné aplikovať gázové štvorce namočené v roztoku VETERINOL, alebo VETERINOL gél, ktorý udrží ranu čistú, vlhkú a zabráni možnej kontaminácii z okolia.

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.