Panel používateľa

Sušená ryba makrela obyčajná, celá, 200 g

Sušená ryba makrela obyčajná, celá, 200 g

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Zbožňuje váš pes ryby? Potom je pre neho sušená makrela obyčajná tá pravá pochúťka!

7,59 €

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Lunderland

Sušená makrela obyčajná (Scomber scombrus) z čeľade makrelovitých je veľmi chutný a zdravý doplnok stravy našich psov a mačiek. Nevypitvané ryby majú dĺžku 20 až 25 centimetrov.

Napriek tomu, že ide o pomerne veľkú rybu, dá sa nalámať na menšie kúsky.

Dopĺňajú výživu 

Morské ryby sú zdravé, majú stráviteľnosť až 85%, obsahujú málo tuku, veľa bielkovín, mnoho dôležitých minerálnych látok a stopových prvkov. Našim psom a mačkám dodávajú tiež potrebný draslík, fosfor a sodík.

Živá potrava 

Morské ryby spĺňajú kritériá živej potraviny, pretože sú sušené šetrne vzduchom pri teplote do 45 ° C počas 3 až 4 dní. Tým je zachovaná veľká časť vitamínov, enzýmov a bioaktivita ostatných zložiek.

Analytické zložky

Hrubý proteín 79%, hrubý tuk 8,2%, popol 12%, vlhkosť 6%

Ryby z voľného mora

Celá makrela obyčajná je v prvotriednej potravinárskej kvalite a pochádza z voľného mora (prakticky BIO mäso) Dánska, Nórska a Islandu. Na rozdiel od rýb v chovoch neboli tieto ryby kŕmené granulami, ktoré obsahujú umelé vitamíny, rastové hormóny a antibiotiká.

Kalkulácia kŕmnej dávky

Usušené ryby zodpovedajú štvornásobku pôvodnej hmotnosti rýb v surovom stave (pred vysušením). Preto pri podávaní samostatnej kŕmnej dávky z týchto sušených rýb kalkulujeme z pôvodnej hmotnosti surového mäsa. Kŕmna dávka surového mäsa je cca 3 až 5% hmotnosti nášho psa alebo mačky na jeden deň.

Suché alebo namočiť?

Zvyčajne ryby podávame ako maškrtu alebo doplnok výživy suché. Po namočení do teplej vody alebo vývaru z mäsa či zeleniny počas 2 až 4 hodín ryby nasajú vodu a zmäknú. Namočené mäkké ryby uvoľnia do vody príjemnú rybiu arómu.

Rybacinou voňajúcim nálevom potom môžeme ochutiť napríklad granule, zeleninovú prílohu alebo iný neatraktívny pokrm pre nášho psa či mačku. Namočenie rýb je tiež vhodná forma prípravy kŕmenia pre psov alebo mačky s poškodenými zubami.

Pozor na hltavcov 

Celé sušené (nenamočené) rybičky vo väčšom množstve podávame hltavým psom a šteňatám pod dozorom.

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Naposledy navštívené produkty

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.