Panel používateľa

Podporný olej Dokonalá Láska Intenzívna boswelia, 50 ml

Podporný olej Dokonalá Láska Intenzívna boswelia, 50 ml

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Podporný olej Dokonalá Láska Intenzívna boswelia - to je jedinečná kompozícia troch tradičných látok s všestranným použitím.

18,99 €

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Výrobca: Dokonalá Láska

Unikátna zmes Dokonalá Láska Intenzívna boswelia sa skladá z esenciálnych olejov myrhy a dvoch druhov kadidlovníka, čiže boswelie. Kadidlo používa ľudstvo od pradávna, látky v ňom obsiahnuté upokojujú, zmenšujú úzkosť, harmonizujú.

Ľudia z DL k tomu hovoria: ,,Vedci si všimli, že pozitívne pôsobí tiež pri liečbe artrídy alebo depresie. Samozrejme, že boswelia nemohla zostať bokom záujmu ani u nás, v Dokonalej láske. Vyvinuli sme teda čisto prírodný podporný prípravok s naozaj všestranným využitím.´´.

A my vám ho s radosťou predstavujeme :)

Oddýchnuté svaly

Ocenia najmä psy v záprahu. Či už máte doma šprintéra alebo súťažíte v agility, obedience, boswelia uvoľní svaly vášho chlpatého športovca.

 • v prípravku obsiahnuté monoterpény a bosweliové kyseliny znižujú svalové napätie
 • zároveň sa jedná o psychický harmonizant, takže psíka upokojí aj po duševnej stránke
 • prípravok sa vtiera do kože na určených miestach pred výkonom v rámci prípravy, ale môžete aj po ňom, keď chcete psa uvoľniť

Menej boľavý chrbát

Ak vás niekedy bolel chrbát, spomeniete si na všetky tie nepríjemné pocity. Obdobne prežívajú bolesť naši štvornohí kamaráti.

 • boswelia nedokáže bolesť odstrániť a ani to nie je jej cieľom: pod určitým prahom bolesť vnímať potrebujeme, upozorňuje nás na ohrozenie v tele
 • boswelia znižuje vzrušivosť periférnych nervov a tým vnímanie bolesti oslabuje

Bystrejšia myseľ

Boswelia priaznivo ovplyvňuje kognitívne funkcie, čiže to, ako pes vníma svet, orientuje sa v ňom, ako sa učí.

 • staroba prináša úbytok kognitívnych schopností, psíky sa horšie sústredia, nepodávajú taký fyzický ani mentálny výkon ako predtým
 • účinné látky obsiahnuté v boswelii pôsobia priamo v určitých centrách mozgu, takže spomaľujú postup tzv. psej Alzheimerovej choroby (odborne CCD)
 • výsledkom toho je psík pozorovateľne bystrejší, vnímavejší, živší, s chuťou do života

Správne dýchanie a menej kašľa

Niektoré plemená, hlavne tie malé, majú problémy s dýchaním a kašľom. Aj tu boswelia môže pomôcť.

 • malé plemená môžu mať problém s úzkou priedušnicou, ktorá sa pri vybudení (vzruchu) alebo strese zovrie
 • vtieraním boswelia pod krk dôjde k uvoľneniu svalov obopínajúcich priedušnicu, vďaka čomu sú potom dýchacie cesty lepšie priechodné a kašeľ sa zmierni

Pohyblivé kĺby

Problémy s pohybovým aparátom môžu byť chronické, následkom úrazu alebo súvisieť so starobou. Aplikácia Intenzívnej boswelie pomáha s väčšou hybnosťou kĺbov vo všetkých menovaných prípadoch.

 • pozitívne výsledky boswelie v liečbe artritídy u ľudí možno uplatniť aj u psíkov
 • bosweliové kyseliny majú silné protizápalové účinky, dokážu znížiť opuch kĺbov, rannú stuhnutosť a zvyšujú pohyblivosť a ťažnú silu kĺbov
 • na rozdiel od iných prípravkov obsahuje Intenzívna boswelia tiež resiny, extrakty zo živice, ktoré obsahujú významné množstvo práve bosweliových kyselín

V dôsledku vzájomného pôsobenia účinných látok je možné sledovať zmiernenie bolestivosti, zníženie opuchov a zvýšenie pohyblivosti kĺbov. Účinné látky pomáhajú pri akútnom postihnutí aj chronických zápaloch. Potláčajú proliferáciu (množenie) tkanív pri zápale a potláčajú odbúravanie spojivových tkanív.

Olej Dokonalá Láska Intenzívna boswelia pôsobí na uvoľnenie rannej stuhnutosti a zvyšuje pohyblivosť predovšetkým nosných kĺbov.

Vhodné pri akútnych pohybových ťažkostiach (pomliaždenie, opuchy, poúrazová a pooperačná starostlivosť o pohybový aparát, ochrana a regenerácia po intenzívnej športovej záťaži, znížená pohyblivosť u starších jedincov). Na psychiku pôsobí harmonizujúcim účinkom-lepšia nálada je logickým výsledkom zníženia bolestivosti :)

Pozorovateľný efekt nastáva zhruba po 3 až 4 týždňoch používania.

Mohlo by sa zdať, že boswelia je nejakým zázrakom. Áno, pomáha nám starať sa o zdravie našich psíkov, ale jej efekt sa neprejaví hneď. V boswelii obsiahnuté látky sú síce veľmi účinné, ale silné, preto sa podáva malá aplikačná dávka. Počas užívania musíme pamätať na niekoľko vecí, predovšetkým: ide o podporný prostriedok, rozhodne nenahrádza riadnu veterinárnu starostlivosť. Že je potrebné dodržiavať dávkovanie, snáď nie je nutné extra zmieňovať.

Ako olej použiť?
Potrebné množstvo (max.1 ml na 5 kg hmotnosti psíka denne) si nalejte do dlaní alebo nakvapkajte priamo na postihnuté miesto a veľmi jemne vtierajte. Pre podporu celkového efektu vtierajte tiež do slabín. Miesto aplikácie zviera optimálne ponúkne samo po analýze látky.

 

Maximálna denná dávka 1ml na 5 kg hmotnosti zvieraťa. Dávku možno rozdeliť na dve aplikácie počas dňa. Používajte do vymiznutia ťažkostí. V prípade chronických ťažkostí možno používať dlhodobo, maximálna dávka pri trvalom používaní je 0,5 ml na 5 kg hmotnosti zvieraťa denne.

Zloženie:
Mandľový olej, Boswellia serrata - esenciálny olej, Boswellia carterii - esenciálny olej, Commiphora myrrha - resin, vitamín E (olej intenzívne vonia po myrhe). Zložením je olej vhodný aj pre epileptikov. Neobsahuje alkohol.

 

Veterinárny prípravok určený pre psy a kone. Nenahrádza veterinárnu starostlivosť.

Číslo schválenia: 074-19/C

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.