Panel používateľa

Zápach z úst u psa

Počet zobrazení: 144

Kedy a prečo psovi smrdí z úst?

Každý pes ma svoj typický pach, či už je to bernardín alebo čivava, a dokonca ani neplznúce plemená nie sú ,,pachuprosté´´, ako si mnohí myslia. Ak vám ale váš pes vyslovene smrdí a pach vychádza z jeho papuľky, niekde je chyba.

Každému psovi smrdí z papule

Toto je ,,porekadlo´´, ktorým sa mnohí majitelia bránia, ale ani zďaleka nie je pravdivé. Iste, napr. rybacie krmivo, držky, kopytá a rôzne pochúťky sú po zjedení psovi z papuľky cítiť, ale len krátkodobo a určite nie tak, že idete odpadnúť. Príliš silný pach z tlamy psa signalizuje problém. Najčastejšie so zubami a/alebo trávením.

Zuby a ich čistenie

Nerada poľudšťujem psy, nemám rada rôzne ,,vychytávky´´, ktoré len ťahajú z majiteľov peniaze, ale čistenie zubov k tomu rozhodne nepatrí. Typickou vetou majiteľov, zabudnutých v čase je, že: ,,psom sa predsa nikdy nečistili zuby, my sme mali psy celý život pri dome a nikdy sme to nerobili´´ a podobne. Áno, to je pravda, ale zabudli, že psy predtým nejedli granule, ktoré, nech sa snažia výrobcovia sebeviac, nedokážu očistiť zuby tak, ako by mali, zabudli, že psy kedysi bežne chrúmali kosti (dnes sa niektoré psy za celý svoj život ku kosti nedostanú) a okrem toho neboli prešľachtené, ako sme tomu dnes svedkom u takmer všetkých plemien.

Čisteniu zubov a celkovej starostlivosti o ne pomocou olejčekov, zubných pást a kefiek sa venujeme v niekoľkých našich ďalších článkoch (Zbavte svojho psa zubného kameňa raz a navždy, Ako správne čistiť psovi zuby, Olej na zuby a pre psov?, Ako sa správne starať o zuby psa)

Ako si poradiť v prípade, že nemáte čas na čistenie zubov, alebo je problém niekde inde?

Zlé trávenie a čo s tým

Pomerne častým problémom je u psov zlé trávenie. Buď príliš citlivé, alebo rovno problémové doprevádzané rôznymi ochoreniami. Ochorenia čriev, žalúdka, pankreasu, neschopnosť tráviť tuky, potravinové alergie. Trávením sa zaoberáme v článku o pankreatitíde . Je to len jedna z mnohých chorôb, ktoré majú  spoločného menovateľa - psíkovi (okrem iného), smrdí z úst. Nepredstaviteľne. Podporiť trávenie môžete rôznymi produktami, od Aloe vera, cez Yuccu, zvonku používaný olej DIGEST+, probiotikami, čajom na zlepšenie funkcie čriev, tabletami na zažívanie a sušenými šípkami - možností je veľa.

Ale iba jeden produkt v sebe spája dve možnosti a ich riešenie, prečo psíkovi cítiť z úst a čo s tým, teda pomáha aj s trávením, rovnako ako zamedzuje tvorbe plaku na zuboch psa, následné uchytenie zubného kameňa a z toho vznikajúci zápach z papuľky. Kelpa.

Hnedá morská riasa Kelpa

Hnedá morská riasa (Ascophyllum nodosum) v práškovej forme zabezpečí zdravú ústnu dutinu a prijateľný dych vášho psa, navyše je prírodným zdrojom vlákniny a dôležitých minerálov, najmä jódu, vápnika, fosforu, horčíka, a draslíka, železa, vitamínov skupiny B a C a esenciálnych aminokyselín, pre lepší metabolizmus, kondíciu, farbu a kvalitu srsti. Vitamíny skupiny B zase pomôžu s trávením, imunitou a správnou funkcoiu štítnej žľazy.

Kelpa má tak široké využitie a prináša toľko benefitov, že je až neprijateľné, aby bola donekonečna obchádzaná ako nezaujímavá. Vyskúšajte ju aj vy, 200 g balenie pre 10 kg psa vám vydrží 4 mesiace a to všetko za necelé 4 €!

Tak čo, ideme na to?

Monika

 

 

 

*Vyskúšajte Kelpu už dnes - každého recenzenta, ktorý u nás Kelpu zakúpi a po čase nám pošle svoje skúsenosti, odmeníme rovnakým produktom úplne zadarmo. Labku na to!

 

 

 

 

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.