Panel používateľa

Ušetrite na šampónoch - ide to aj inak

Počet zobrazení: 784

Často sa stretávam s lamentáciami majiteľom psov, najmä tých väčších, ktorým sa plocha tela neráta na centimetre, že sú šampóny na kúpanie príliš drahé. Samozrejme, ak miniete celý šampón na jedno kúpanie, nemáte chuť zaň dať 10 a viac €. A to aj napriek tomu, že väčšie plemená sa predsa len nekúpu tak často, ako tí pár centimetroví krpci.

ALE..

Občas ich okúpať musíte, že? A chce to veľa šampónu, veľa vody, proste veeeeľa všetkého.

Skutočne?

Viete, že väčšina šampónov je koncentrát? To znamená, že je potrebné a aj vhodné ho riediť. A razom máme z 200 ml šampón litrový. To je celkom fajn, čo poviete? Už to nie je jeden šampón na jedno kúpanie, ale na kúpaní päť. Pri cene napríklad 15 € potom vychádza jedno kúpanie na 3 € - a to predsa nie je extra položka pri veľkom hafanovi. Ak máte na to, aby ste veľkého psíka kŕmili, musíte rátať aj s inými výdavkami - ja viem, vy rátate :)

                                                             Osetrujuci sampon

Ďalšia vec, na ktorú sa zabúda, je celkový priebeh kúpania. Čo mám na mysli? Majitelia psov častokrát psa osprchujú, nalejú si na ruku šampón a začnú ho vtierať do srsti psa. Toto je veľmi neekonomický spôsob, pretože nemáte kontrolu nad množstvom minutého šampónu a navyše na srsť psa sa dostane šampón veľmi nerovnomerne. Na kúsku bude mať vyššiu dávku ako inde - ako sa podarí. Lepší spôsob je napustiť do vane alebo vaničky vodu, rozpustiť v nej potrebnú dávku šampónu a psíka touto vodou polievať a takto rozotierať po srsti.

Budete mať tak kontrolu ako nad množstvom vody, tak aj nad množstvom minutého šampónu. A to už je celkom iná správa :)

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.