Panel používateľa

Upokojujúce obojky pre psov - skutočne upokojujúce?

Počet zobrazení: 2602

Dnes som sa rozhodla napísať Vám o svojich skúsenostiach s upokojujúcimi obojkami. A nielen s nimi. Keďže môj milovaný malý bradáč je tak trošku hysterka a tak trošku ukňukanec, po dlhom hľadaní som prišla na možnosť vyskúšať na nej feromónový upokojujúci obojok Seetle Down (teraz PetArmor).

Funguje na báze uvoľňovania feromónovej vône, ktorá psy upokojuje v každom veku.

Aromaterapia je všeobecne podceňovaná forma ,,liečby´´ psov, ale i ľudí. Ja som sa rozhodla obojok vyskúšať.

Po rozbalení sa na mňa vyhrnul biely prášok, jemne podobný tomu mydlovému.  Obojok je plastový, ale príjemný na dotyk, psa zjavne nijak neobmedzuje. Je možné ho nastaviť presne na krk zvieratka a tak som aj urobila. Obojok som nasadila, na mieru odstrihla a čakala.

Medzitým, ako budeme spoločne čakať, vám objasním, prečo som sa rozhodla obojok vyskúšať.

Pred niekoľkými mesiacmi sme ja a moje psy prešli viacerými zmenami, s ktorými sme sa museli spoločne vyrovnať, a že to nebolo ľahké, si môže každý domyslieť. Moja už tak dosť neistá, hysterická a precitlivelá bradáčka utrpela zjavný šok a začala vyslovene jančiť. Nikdy to nebol pes tichý, napokon, je to bradáč.

Ale zatvoriť dvere a v tej istej sekunde počuť psa kvíliť... Nič príjemné. Tabletky na upokojenie? Na tie pokojne zabudnite, asi každý majiteľ psa, ktorý ich vyskúšal mi dá za pravdu - sú na nič.

A tak som, podľa svojho zvyku, začala hľadať iné formy liečenia môjho vystresovaného psa. Aby som ale učinila zadosť pravde, musím podotknúť, že liečba takéhoto psíka znamená viac, ako len nasadiť feromónový obojok.

Zahŕňa opätovné učenie samostatnosti, nácvik odchádzania, prichádzania atď.

Ja som do tohto komplexu zahrnula aj aroma oleje na vtieranie do kože a aromaterapiu priestorovú (difuzér a zmesi).

A výsledok?

Stále bojujeme, ale po mesiaci nosenia feromónového obojku je môj psík zjavne pokojnejší, čo pomáha mne aj jej, pretože neustály stres nie je dobrý ani pre psa. Stále cvičíme a stále nosí aj zmieňovaný feromónový obojok.

Aromaterapia, pretože práve do tejto oblasti obojok Settle Down (PetArmor) patrí, je dlhodobá záležitosť, ale o to účinnejšia a príjemnejšia pre psa aj pre jeho majiteľa.

Neveríte? Vyskúšajte. Viem, že ak čítate tento článok, nejaký podobný problém máte a preto opakujem-vyskúšajte. Jeden obojok je menej ako stresy.

 

Ak máte skúsenosti s týmto obojkom, napíšte nám!

 

Monika

Alternatívne príspevky:

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.