Panel používateľa
Späť

Sophie

Pridal: Počet zobrazení: 1699

Kniha Sophie ma, priznám sa, veľmi nezaujala. Prečítala som ju až do konca, ale druhýkrát ju do rúk nevezmem, aj keď v mojej knižnici zostane.

Nie je napísaná zle, alebo nezaujímavo, aj keď štýl písania je poňatý skôr novinársky ako románopisecky. Koniec koncov, je to opis skutočnej udalosti.

Kniha opisuje príbeh jedného psa, fenky austrálskeho ovčiaka Sophie, jej život s majiteľmi, a tiež jej stratu uprostred morskej búrky.  Začiatok knihy patrí obdobiu šteňacieho veku Sophie, jej dospievania a doby, kedy bola svojimi majiteľmi milovaná a obdivovaná.

Po tom, ako majitelia začali brávať Sophie na výletnú  loď s ňou zažívali ešte hlbšie chvíle šťastia. Tie sa však jedného dňa, uprostred morskej búrky, skončili. Sophie vypadla z lode a majitelia ju po určitom čase oplakali ako navždy stratenú.

O tom, ako kniha skončí už nasvedčuje podtitulok knihy ,,Skutečný příběh o neuvěřitelném psím putování´´. Záver knihy má rýchly spád, veľa vecí je nevysvetlených, čo je pochopiteľné, keďže psy nevedia hovoriť a ani výnimočná Sophie to nedokáže :)

 

Tejto knihe dávam 3 hviezdičky, pretože nie je zlá, ale nie je to kniha, ku ktorej by som sa rada vrátila.

 

 

Knihu nájdete pod názvom Sophie od autorky Emmy Pearsovej

 

                                          

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.