Panel používateľa
Späť

Roselle, pes, ktorý ma zachránil

Pridal: Počet zobrazení: 536

Už samotný názov knihy napovedá, že nepôjde len tak o hocijakého, nazvime to obyčajného psa (aj keď my psíčkari vieme, že žiaden pes nie je len tak obyčajný, však?:) ). Roselle je vodiaci pes svojho slepého pána, hrdinu knihy Roselle, pes, ktorý ma zachránil. I keď...hrdinom je vlastne pes.

Napriek svojim povinnostiam sa vždy snažím nájsť si čas na čítanie kníh a Roselle som vzala do rúk ako prvú psiu knihu po vianociach, ktoré boli tento rok na knihy bohaté. A neoľutovala som.

Kniha je veľmi čtivá - prisahám, že som sa snažila nájsť alternatívne slovo k slovu čtivá, ale ani google translator mi v tom nepomohol a tak som to vzdala. Kniha je proste čtivá - snáď mi slovenčinári odpustia. Je o slepom, na prvý pohľad obyčajnom človeku, a jeho vodiacom psovi, ktorí prekonali 78 poschodí vo veži Svetového obchodného centra, do ktorej vrazilo 11.septembra 2001 lietadlo. Ako sám na konci knihy vraví - ,,zišiel som dole po schodoch, no a čo?´´

No skúste si to, navyše potme. V neistote, strachu, spoliehajúc sa len na svojho psa, ktorý na niečo také nebol vycvičený. Vodiaci pes má vodiť, nie zachraňovať svojho majiteľa v rúcajúcej sa budove. No Roselle to dokázala a osobne si myslím, že jej stoický pokoj pomohol jej majiteľovi najviac.

Opisy udalostí z 11.septembra 2001 sú prekladané spomienkami autora na jeho predošlý život, na to, ako sa nenarodil ako slepý, ale byť slepým sa mu stalo osudom, o tom, že aj slepý človek dokáže všetko, čo chce a o psoch a ich výnimočných schopnostiach.

Ale neprezradila som vám toho príliš veľa? Začítajte sa, verím, že knihu budete mať prečítanú raz-dva, rovnako ako ja.

 

 

Knihe dávam 5 hviezdičiek :)

Päť hviezd

Roselle, pes, ktorý ma zachránil

 

 

 

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.