Panel používateľa
Späť

Príbeh Edgara Sawtella

Pridal: Počet zobrazení: 1725

O čom je kniha Príbeh Edgara Sawtella? Nebojte sa, neprezradím vám celý obsah. Načo by ste potom knihu čítali? Pokúsim sa iba o krátku a všeobecnú recenziu (hoci kniha samotná má neuveriteľných 460 strán).

Kniha je dosť hrubá, takže ak nemáte trpezlivosť, radšej po nej nesiahajte. Číta sa však ľahko, je napísaná zrozumiteľne a sú v nej krásne metafory. Myslím, že autor bol majstrom metafor, vďaka čomu si viete príbeh hneď predstaviť, vtiahne vás to do deja.

Kniha opisuje život Edgara Sawtella - nemého chlapca, od jeho  narodenia až po...koniec knihy. Edgar, hoci je nemý, výborne rozumie psom a tí ho poslúchajú na posunky a nasledujú ho, keď sa rozhodne opustiť rodný dom. Sawtellovské psy v sebe nesú posolstvo, ktorému spočiatku nerozumie ani Edgar sám. Postupom času však pochopí, čo znamenala chovateľská snaha jeho starého otca a čo znamenala veta: pes sa sám rozhodne.

Odporúčam pre ľudí, ktorí neberú svojho psa len ako psa, naprogramovaný stroj, predmet svojho ega, ktorý slepo poslúcha naše príkazy. Kniha je ako stvorená pre ľudí s otvorenou mysľou, ktorí jej hĺbku pochopia a precítia.

 

Knihe dávam 5 hviezdičiek, je to výborné čítanie.

 

 

Knihu nájdete pod názvom Príbeh Edgara Sawtella, autor David Wroblewski

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.