Panel používateľa

Korona vírus-panika médií

Počet zobrazení: 270

Už niekoľko dní (skoro týždňov) rezonuje jediná správa - koronavírus. Čo to vlastne je a ako sa pred ním chrániť?

Hneď na začiatok vás chcem upozorniť, že som človek, ktorý neznáša paniku a neopodstatnenú už vôbec. Nie som lekár, ale ako majiteľ psov viem, čo dokáže strach, panika a zatmenie zmýšľania spôsobiť.

V prvom rade si prosím, uvedomme, že strach a panika nepomôžu ani nám, ani našim psom. Koniec koncov, slovami mojej mamy: ako nám pomôže strach pred nákazou? Ochráni nás? Nie. Ako nám pomôže strach po nakazení? Pomôže nám? Vylieči nás? To sotva. Preto aktuálnej panike okolo koronavírusu absolútne nerozumiem.

Koronavírus je zmutovaný vírus, taký istý, aký tu už niekoľkokrát bol, len v iných podobách-vtáčia chrípka, prasacia chrípka, SARS atď. Ale ani raz nespôsobil takúto nezmyselnú paniku, vykupovanie obchodov a zatváranie sa doma. Pritom fakt, že budete mať koronavírus neznamená, že naň zomriete. Tak ako pri každej chorobe, aj pri tejto sú viac alebo menej ohrozené určité skupiny obyvateľstva. Opakujem, platí to pri každej chorobe, aj pri ,,obyčajnom´´ zápale pľúc, klasickej chrípke, tuberkulóze a podobne.

Táto situácia ma prekvapuje najmä s ohľadom na rok, v ktorom sa nachádzame. Je rok 2020, naše myslenie by malo byť na úplne inej úrovni. Mali by sme už vedieť, že náš strach dokáže úplne ochromiť naše myslenie, vnímanie a dokáže nám chorobu ,,prilákať´´. Prečo radšej namiesto nakupovania cestovín nevezmeme útokom lekárne a nevykúpime vitamín C a všetky podporné vitamíny na imunitu? Tá je predsa najlepší lekár.

Superblog je blog najmä pre psíčkarov, preto sa dotknem aj témy psy a koronavírus.

Zaujímalo by ma, či sa už koronavírus prejavil aj u nejakého psa. Hádam, že nie. Prečo? Pretože psy našim zaručene pravdivým správam nerozumejú, nevenujú im žiadnu pozornosť a hlavne - nemajú strach. Nepremýšľajú, čo bude keď.., nerobia paniku ani nemajú chuť zatvárať sa doma. Práve naopak, prechádzky sú ich najmilovanejšou činnosťou a to bez rozdielu. Majú jednoducho iné ,,starosti´´.

Aj u nich ale má najväčší zmysel podporovať imunitu a to celoročne, bez ohľadu na nejaký vírus, ktorý o niekoľko dní vyšumí do stratena. Propolis, chorella, spirulina, aloe vera, egyptský olej alebo Dokonalá voda - to sú prípravky, ktoré stoja za to. 

Nenechajte sa manipulovať. Neznamená to, že musíte ísť stoj čo stoj na koncert s 2500 ľuďmi, kýchať a kašľať na všetkých okolo (úcta a rešpekt k ostatným by koniec koncov mala byť našou každodennou realitou a vreckovka pred nosom k rešpektu k okoliu rozhodne patrí), alebo ísť za každú cenu do miest s vyšším výskytom, aby ste svetu dokázali, že sa nebojíte. Ale zatváranie sa pred svetom, syslenie peňazí na účte, lebo veď čo keď..., nás neochránia pred žiadnou chorobou, ale naopak narobia paseku v ekonomike, v medziľudských vzťahoch a spoločenstve ako takom a to s nedozernými následkami.

Správajte sa rozumne a zodpovedne, ale nepanikárte, prosím. Život ide ďalej a naše psy nám to každý deň krásne ukazujú.

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.