Panel používateľa

Keď chýba zinok

Počet zobrazení: 586

Môj milovaný malý yorkšír Nelly je klasický všeolizovač. Od samej lásky olizuje všetkých vrátane svojich psích kamošov. A donedávna olizovala (a to dosť vehementne) aj svoj nos. No a?, poviete si. Veď pes si ňufák olizuje bežne. No, možno až tak bežne nie..

Nos ako šmirgelpapier

Poznáte to - práca, psy, domácnosť, všetko a hlavne čas ide prirýchlo a preto si niektoré veci všimneme neskoro. Aj ja som si všimla, že môj pes má nos ako šmirgelpapier, až keď ho mala už naozaj veľmi suchý a drapľavý. Najskôr som to pripisovala suchému počasiu, potom som sa bála, či nie je chorá a nakoniec ma napadlo, že to nebude všetko s kostoľným poriadkom a určite jej chýba nejaký ten vitamín. Ale aký?

Veterinár vie všetko

Samozrejme, že ma napadlo opýtať sa veterinára, ale po telefóne mu to asi nevysvetlím, tak som chcela počkať, kým sa pôjdeme očkovať, bolo to pár dní. Osud zasiahol a musela som k inému psíkovi volať veterinára výjazdového a tak som ,,zneužila´´ situáciu a nechala si poradiť rovno aj v tejto záležitosti. Odporúčanie znelo na kokosový alebo olivový olej, prípadne iné ,,maste´´, ale v našom prípade to bolo nemožné, všetko by si olízala skôr, ako by to malo šancu zapôsobiť (kokosový olej som skúšala už niekoľko dní predtým). A moja teória tiež znie, že takéto veci treba liečiť zvnútra.

Zinok ako podpora hojenia?

A tak sa veterinár vyjadril, aby som skúsila podávať zinok, či už s prídavkom vitamínu E, selénom alebo čistý zinok, v dávkovaní ako pre dieťa. Odporúčanie pekné, ale v dávkovaní zinku som si prečítala, že sa nepodáva deťom až do veku 15 rokov. Ako ho teda nadávkovať psovi, navyše tak malému? A tak som tie malinkaté tabletky ešte delila na 4 kusy a podávala každý deň štvrťku. A zabralo to. Po mesiaci mala yorkšírka krásny, čistý ňufáčik, prestala sa olizovať, pretože už nemala potrebu si nos zvlhčovať. A vydržalo jej to do dnes (cca 3 mesiace po skončení užívania). Zinok jej nos zahojil (resp.podporil organizmus v procese hojenia, doplnil chýbajúcu ,,skladačku´´).

Prečo a kedy chýba psovi zinok

Určite vás napadla tá istá otázka: prečo psovi chýba zinok? Kedy sa to stane? Kŕmim predsa kompletným krmivom, kde by mali byť zastúpené všetky živiny, vitamíny a minerály. Iste, môže to byť spôsobené zvýšenou potrebou organizmu, a tým nedostatkom aj napriek obsahu určitého vitamínu/minerálu v krmive.

Mne dal odpoveď popis pri produkte Micromineral, kde sa uvádza, že najmä špeciálne veterinárne diéty sú chudobné na niektoré prvky. Keďže niekde musia ubrať, aby psíkovi krmivo nespôsobovalo potiaže, stane sa, že potom určité vitamíny a minerály nie sú v dostatočnom množstve a organizmu psa chýbajú (moja yorkšírka je dlhodobo na diéte kvôli pankreatitíde). Ale nielen veterinárne diéty - kompletné krmivo, rovnako ako BARF by malo byť podporované pridávaním mikro minerálov.

S cdVet Fit-BARF MicroMineral ,,zabijete´´ hneď 3muchy jednou ranou: doplníte nielen vápnik, horčík a vitamíny skupiny B, ale zároveň podporíte zdravé kĺby, šľachy, kožu a srsť, a v konečnom dôsledku aj dobré trávenie.

            cdVet Fit-BARF Micromineral

 

 

 

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.