Panel používateľa
Späť

Jak si poradit s hyperaktivním psem

Pridal: Počet zobrazení: 1286

Opäť raz kniha, ktorá sa u mňa objavila na základe môjho zoznamu, ktorý som dala blízkym, aby sa nestalo, že nejakú knihu budem mať dvojmo. A opäť raz ma pri jej rozbalení napadlo: načo som si túto knihu dávala na zoznam?

Mám snaď hyperaktívneho psa? Moje psy predsa majú 10,10 a 8 rokov, ledva zlezú z gauča na prechádzku, tak načo? Ale keďže som nemala na čítanie nič nové, pustila som sa aj do tejto knihy. A veru som neobanovala.

Hyperaktívny pes nie je to, čo si myslíte.

Pod pojmom hyperaktívny pes si väčšina ľudí, a ja medzi nimi, predstaví psa, ktorý do úmoru behá za aportom, a uštvaného majiteľa, ktorý je s ním už štyri hodiny vonku. A pes má stále veľa energie.

Netvrdím, že hyperaktívny pes nie je aj psom, ktorý naozaj má prebytok energie. Ale nie je to LEN energický pes. Je to napríklad aj pes bojazlivý, nervózny, s nervami na špagáte, ktorý jednoducho nevie oddychovať. Nemá pokoj, je strhaný a uštvaný (psychicky) a život s ním je mierne povedané ťažký.

Autorka knihy, Inga Jung je cvičiteľka psov, ktorá opísala niekoľko rokov s takýmto psom, jej vlastným psom, ktorého tiež mala problém zvládnuť a preto je tou povolanou osobou, ktorá pochopí, poradí a neodsudzuje.

Prečítanie tejto knihy určite nebol premrhaný čas - viem, že všetko, čo sa dozviem, prečítam si, pochopím, sa mi v ďalšom živote len a len zíde. Ako, to ukáže čas. Možno raz budem vedieť pochopiť iného majiteľa alebo jeho psa, alebo poradím niekomu, kto nebude chápať, čo sa s jeho psom deje. Ktovie :)

 

V každom prípade knihu vrelo odporúčam.

rating

 

Autor Inga Jung, knia vyšla v češtine pod názvom Jak si poradit s hyperaktivním psem.

 

Jak si poradit s hyperaktivnim psem

 

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.