Panel používateľa

Hráte sa so svojím psom?

Počet zobrazení: 2192

Pre niekoho samozrejmosť, pre niekoho možno nie.

Ako často sa hráte so svojím psom? 

Každý deň? Chvíločku, alebo to dokážete celé minúty, možno hodiny... ? Alebo si spomeniete na svojho psa maximálne s prechádzkou? Ak ste kladne odpovedali na poslednú otázku, tak v tom prípade vedzte, že škodíte jemu, sebe a aj vášmu vzájomnému vzťahu.

To, že psy pôsobia a to zásadne pozitívne, na ľudskú psychiku,  je už dávno nielen dokázané, ale aj preverené.

Psy nás dokážu rozosmiať, vieme sa pri nich uvolniť, v prípade potreby nás počúvajú pokojne celé hodiny a ani nás nekritizujú. Pri nich zo seba pokojne môžeme robiť blázna a nebudú sa nám smiať.

Tak prečo im ich vernosť a oddanosť neoplatiť? Psy predsa hry zbožňujú. Nemusíte im kúpiť najlepšie vybavenie na profi frisbee, ani nemusíte začať zháňať prekážky, ktoré by ste umiestnili na svoju záhradu. Úplne postačí hádzať vonku psíkovi loptičku, ak to má rád, vetvičky,  šišky, občas sa s ním popreťahovať o konár alebo obľúbenú hračku. Uvidíte, aký spokojný bude.

Nie je nič krajšie ako vidieť psa, ktorý sa s nadšením stále znova a znova vrhá za hodenou loptičkou. Skúste sa im vtedy pozrieť do očí a stopercentne v nich uvidíte iskričky radosti.

Nehynúca klasika - loptičky

Ak váš pes zbožňuje hranie sa s loptičkou, potom pre vás máme pár tipov na odolné loptičky, ktoré vydržia stovky hodín aportov bez poškodenia. 

                                          VisionSmart Visi-Ball

Aport ale zďaleka nie je tak ľahký, ako vyzerá a preto sa aj spoločnosti, ktoré vyrábajú hračky pre psy, touto otázkou zaoberali a jedna z nich prišla so zaujímavým nápadom na vrhače loptičiek, čo uľahčí hádzanie veľakrát už riadne špinavej lopty majiteľmi psov zas a znova :)

Nájdete medzi nimi aj zaujímavé vychytávky.

Ani tma hre nebráni.

Veľa majiteľov psov dlho pracuje, alebo pracujú nepravidelne a čas na svojho psieho miláčika si nájdu častokrát až večer, za tmy. V dnešnej dobe ale hre s vaším psom nebráni nič. A tma už vôbec nie. Existujú predsa hračky, ktoré v tme svietia a to bez bateriek.  Ak používate lietajúci tanier, je tiež je dostupný v tejto ,,žiariacej´´ forme.

A čo ak naozaj nemám čas alebo môj pes neaportuje?

Ak nemáte čas, odpoveď na to, ako psa zabaviť síce nie je zložitá, ale v každom prípade vám  poviem aj toto: vzťah so psom si tvoríte a to celý jeho život. Nezmeškajte preto šancu len preto, že si neviete nájsť kúsok času na doťahovanie sa so psom, občasné bláznenie sa s ním v jeho pelechu alebo hodenie či preťahovanie sa o hračku. Veď je to naozaj len kúsok času.

Moje psy tiež neaportujú (teda, ak nerátam čivavu, ktorá ako jediná ,,aportuje´´ svoje plyšové myši, väčšinou ju to baví asi 5-7 hodení a potom sa snaží hračku si udobriť jemným hryzkaním). A myslíte, že sa s nimi preto nemám ako hrať? Vonku hádžem yorkšírke šišky, pretože tie je ochotná prenasledovať  a následne ,,upratať´´ z cesty. Posadnutosť yorkšírov šiškami som síce do dnešného dňa nepochopila, ale v podstate je to jedno - hlavné predsa je, že sa pes zabaví :)

Bradáčka je činžiakový flákač, tá sa vonku nehrá, ale vnútri sa rada blázni, vycerí zuby a hrá sa na nebezpečnú, čo jej samozrejme nikto neverí. Ale - je šťastná a spokojná.

           Hračky pre psa

Ak dlhší čas predsa len nemáte čas venovať sa svojmu psov, snažte sa mu vyplniť  čas hračkami, ktoré mu zamestnajú myseľ a urobia ho spokojnejším. Unudený pes je ,,zlý´´ pes. Robí neplechu, ničí zariadenie a celkovo stráca na svojej psej sviežosti.

Obľúbené sú hračky na pamlsky (ospravedlňujem sa za čechizmus, ale  je výstižný a zaužívaný - pre zarytých slovenčinárov alternatíva - hračky na pochúťky :) ). Tie psíka zabavia, mierne sa z nich aj naje a dajú sa využiť aj pre pažravých psíkoch, ktorý môžu svoju dennú dávku krmiva dostať postupne a bezpečne do žalúdka.

Pre psích Einsteinov sú zasa na trhu dostupné stále obľúbenejšie psie hlavolamy.

A čo účinok na človeka?

Tak ako som spomenula na začiatku, pre človeka je taktiež hra so psom prínosná, odbremeňuje nás od každodenných starostí, vyčistí nám hlavu, zlepší tlak a celkovo na nás pôsobí pozitívne. Nie raz sa stalo, že chorý  človek sa ,,dal dokopy´´ najmä zásluhou psa a interakcie s ním.

Takže: hor sa na hru s vaším psom!

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.