Panel používateľa

Epilepsia - strašiak každého majiteľa psa

Počet zobrazení: 4677

EPILEPSIA.

Strašiak snáď každého majiteľa psa. Objaviť sa môže kedykoľvek a u ktoréhokoľvek plemena a že to nie je žiadna slasť, si každý domyslí.

Na celej situácii sú najhoršie, okrem nutnosti doživotne brať lieky a s tým spojené vedľajšie účinky, epileptické záchvaty. Nezažila som, ale skúsenosti mojich zákazníkov hovoria jasnou rečou - je to des. Psík môže pri záchvate spôsobiť zranenie sebe alebo svojmu majiteľovi - neovláda sa, preto ho prosím ospravedlňte.

Chorý psík je vždy veľkou záťažou pre svojho majiteľa, či už finančnou alebo emočnou. Nie, chorého psíka sa nemáte zbaviť. Môžete mu pomôcť, zmierniť prejavy epilepsie, uľaviť jemu aj sebe.

Aj keď liečba epilepsie je doživotná a s touto skutočnosťou sa musia majitelia zmieriť, existujú vedľa farmaceutických utišujúcich prostriedkov aj prírodné možnosti, ktoré toľko nezaťažujú organizmus a ani pri dlhodobom užívaní nepredstavujú pri dodržaní pravidiel zdravotné riziká.

     Podpora pri epileptickom záchvate  Podporný olej Dokonalá láska pri epilepsii Podporná inhalácia pri epilepsii

Krátko o epilepsii:

Epilepsia je postihnutie nervovej sústavy, respektíve sa jedná o funkčnú poruchu mozgu. Objavuje sa nielen u ľudí, ale aj u iných cicavcov. U psov sa vyskytuje najčastejšie zo zvierat blízkych človeku.

Existuje rad teórií o tom, že epilepsia je dedičná choroba, avšak tieto výskumy neboli ukončené a závery nie sú jednoznačné. Genetická predispozícia idiopatickej epilepsie bola preukázaná u zlatých retrieverov, labradora, bíglov a kólií. Možno však konštatovať, že epilepsia sa objavuje častejšie aj u niektorých plemien akými sú napríklad jazvečík, pudel, bernský salašnícky pes, nemecký ovčiak, kokeršpaniel, špic a bernardín.

Epilepsia sa u psov rovnako ako u ľudí prejavuje predovšetkým kŕčmi. Tie sú spôsobené dráždením nervových buniek nevhodnými elektrickými výbojmi. Podobné záchvaty však nemusia pochádzať z poruchy mozgu a nervovej sústavy. Podobné stavy ako pri epilepsii môžu vzniknúť napríklad pri obličkovej či pečeňovej nedostatočnosti alebo napríklad pri otrave.

Nestanovujte diagnózu sami, poraďte sa so svojím veterinárom.

Rozlišujeme tri formy epilepsie:

1. Idiopatická epilepsia - záchvaty (výboje) sú spôsobené nepoznanou príčinou. Ide o poruchu nervovej sústavy a mozgu.

2. Získaná epilepsia - je zapríčinená konkrétnou príčinou, napríklad úrazom hlavy alebo cievnou príhodou.
3. Epileptiformné záchvaty - nepochádzajú z mozgu a sú spôsobené inými, metabolickými alebo toxickými vplyvmi.

Ako môžete uľahčiť priebeh záchvatu, stavy po ňom a hlavne uľahčiť život sebe a svojmu psíkovi celkovo?

Podporný olej od Dokonalej Lásky pomôže vášmu psíkovi (a vám) každodenne zvládať život s epilepsiou, uvoľní psychiku, čím samozrejme zníži počet záchvatov a zlepší všetkým zúčastneným kvalitu života.

Olej príjemne vonia, cez kožu sa dostane do celého krvného riečištia a okrem prvotnej úlohy svojím pôsobením prispieva k zlepšeniu zdravia vášho štvornohého kamaráta. Prináša upokojenie a harmonizáciu psychiky, pomáha odstraňovať strach, úzkosť, depresiu, nervozitu a stavy vydesenosti spojené s touto chorobou.

Dávkovanie 1 ml na 3 kg psíka vám umožní olej používať dlhodobo pri minimálnych nákladoch (pri priemerne veľkom psíkovi, napr.15 kg hmotnosti je užívanie len 3 ml denne, čo je pri 200 ml balení viac 66 dní terapie).

Podpora pri epileptickom záchvate od Dokonalej Lásky vo forme kvapiek uľahčí a skráti priebeh samotného záchvatu, navyše u veľkej skupiny psíkov dochádza k predĺženiu pokojovej periódy bez záchvatov. A to je pre majiteľov takýchto psíkov na nezaplatenie. S aroma kvapkami Podpora pri epileptickom záchvate zmiernite dopad záchvatov na zdravie a psychiku psíka. Prípravok je úspešný aj u psíkov s vysokou frekvenciou záchvatov.

Používa sa tak, že si do dlaní nakvapkáte príslušný počet kvapiek (4 kvapky na každých 7 kg hmotnosti psíka. U psíkov s telesnou hmotnosťou pod 4 kg podávajte jednotnú minimálnu dávku 3 kvapky) a z dlaní si vytvoríte akúsi masku, ktorú priložíte k tlame psíka. 

Reakcia je subjektívna, v niektorých prípadoch dochádza k upokojeniu do niekoľkých desiatok sekúnd.

Pozor, pri epileptickom stave hrozí uhryznutie, preto buďte opatrní!

 

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.