Panel používateľa

Ďalší naničzákon o psoch-čipovanie

Počet zobrazení: 1596

O tom, ako sa naničzákon o čipovaní psov schválil, nedodržiaval a opäť zrušil....

Čipovanie psov zrušené - konečne?* Aká irónia pre majiteľov, ktorí tak pod vplyvom existujúceho zákona urobili a aké zadosťučinenie pre ľudí, ktorí sa na to vykašlali.

Na čo vlastne malo čipovanie psov slúžiť?

Verejnosťou otriasala dezinformovanosť, mnohí sa báli, že sa ním budú kontrolovať dane, ďalší na to nemali peniaze alebo ochotu zaplatiť, a tá zvyšná hŕstka psíčkarov ani poriadne nevedela, na čo čipovanie má slúžiť.

Ževraj ochrana pred množením.

Prosím? Opakujte...Ochrana pred množením psov? A ako konkrétne to malo zabrániť množeniu psov? Nech rozmýšlam ako chcem, zatiaľ som na to neprišla. Hmm, nie nie, nič ma nenapadá. Veď predsa, akýkoľvek množitel psov si nechá začipovať psy /ak vôbec/, a môže veselo množiť ďalej. Alebo mi niečo ušlo? Navyše, je to celé smiešne.

Množiteľ, ktorému nezáleží na zdraví a svoje psy nemiluje tak, ako my ostatní, psy ani neregistruje, schová ich niekde v pivnici a celá sláva s čipovaním sa skončila. Kontroly? Neexistujú.

A tak už ani neexistuje celý úžasný zákon, pri ktorom pravdepodobne opäť naši milí poslanci presedeli xy hodín, kým ho vyrobili a samisebesi schválili. Ďalší stratený čas. A problém? Zostal. Samozrejme, že zostal. A viete čo? Zostali aj útulky a ešte viac preplnené. Celé leto mi chodili do emailu notifikácie o ďalších a ďalších vyhodených psoch. Áno, dovolenky, áno, šteniatka, ktoré sa zrazu stali príťažou, pretože rodinka chcela bez problémov vypadnúť niekam si vyhriať kosti.

Ale myslím, že k tomu prispel aj náš ďalší nanič zákon. Presne tak, ako keď sa začalo hovoriť o pripravovanom zákone o chove ,,bojových´´ plemien /mimochodom, strašne smiešny názov pre niektoré plemená psov/, a vo veľkom sa začali objavovať v útulkoch práve tieto plemená. Náhoda? Tie neexistujú...

Aj ja mám začipované psy. Síce ,,zbytočne´´, ale aspoň môžem vziať svojich miláčikov, kamkoľvek pôjdem.

Malý odkaz pre našich zákonodarcov - začnite sa zaoberať skutočnými problémami a riešte ich efektívnymi zákonmi.

A vy, milí čitatelia, pokojne vyjadrite svoj názor, rada si vypočujem názory ďalších zainteresovaných.

 

Monika

* článok je z r.2013, kedy bolo čipovanie psov uzákonené a o niekoľko mesiacov zrušené

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.