Panel používateľa

Ako to vidia psíčkari (vs. nepsíčkari)

Počet zobrazení: 868

Neviem prečo, ale napadla ma nedávno taká myšlienka - ako vidia svoje psy a život s nimi psíčkari a čo na to ostatní (teda nepsíčkari alebo majitelia iných psov)?

Pre veľké percento majiteľov psov je chov psa srdcovou záležitosťou. A ako takí jednoducho svojho psa/psov zbožňujú. Nekriticky a úprimne. A ja nie som iná.

Uveďme si zopár príkladov:

Dlho ma urážalo, že na moju čivavu ľudia hovorili, že je taká škaredá, až je pekná. No pardón, moja krásna čivavka? Moje zlatíčko, s dobrým srdiečkom, milý a tichý psík a škaredá? Ja som ju videla a vidím ako najkrajšiu čivavu pod slnkom. Logicky.

Yorkšíry nemajú typický psí pach, ale ako to nazvala jedna známa, cítiť ich ,,yorkovinou´´. Áno, ich vlasosrsť má taký iný zápach, a nie každému je to milé. A ja? Keď už moju yorkšírku treba kúpať, tak si ju túlim a hovorím jej, že krásne smrdí. No povedzte, kto už len môže ,,krásne´´ smrdieť? :)

Labky psov sú kapitola sama o sebe. Raz som čítala, ako sa jedna chovateľka vyjadrila, že je vyťažená na pach psích paciek. Koľkokrát si robím z mojich psov srandu, že keď ku mne vystrú packy, až ma štípu oči - ale zároveň im ich vybozkávam. Veď ich ľúbim, aj s ich smradľavými nožičkami.

Pĺznutie srsti nepatrí medzi obľúbené časti života psíčkarov, ale akceptujeme to ako nutné zlo. Kupujeme stále výkonnejšie vysávače, na internete zháňame stále lepšie recepty a návody, ako minimalizovať túto nepríjemnosť, lepiaci valček je po kľúčoch náš najpoužívanejší predmet. Nepsíčkar sa väčšinou kyslo zatvári pri nájdení čo len jedného chlpu na nohaviciach.

Kakanie a cikanie našich psov kole oči nepsíčkarom už celé desaťročia a vo veľa prípadoch s nimi súhlasím. Ale nehnevajte sa na mňa, keď sa sťažuje slečna/pani s dieťaťom, ktoré si potom kvokne a urobí to isté, čo ten pes, tak som vážne nahnevaná. Veď v čom je rozdiel? 

Nad slintaním psov sa takisto mnohí pozastavujú ako nad niečím fuuj, br, nechutné. Divia sa majiteľom takýchto psíkov, že sú ochotní behať po vonku s kapesníkmi a čochvíľa svojho uslintaného miláčika utierať. Priznám sa, aj ja to obdivujem, pretože sliny sú niečo, čo naozaj neznášam. ALE chápem takýchto psíčkarov, majú svojho psa radi a urobia to kvôli nemu. Koniec koncov, deti tiež slincú a nad tým sa väčšina psíčkarov nepozastavuje.

Úplne najviac sa nepsíčkari čudujú majiteľom psov, NAČO vlastne psa chovajú. Veď smrdí, treba ho venčiť (a áno, naozaj za každého počasia), stojí veľa peňazí (aj pes aj jeho výživa a ostatné potreby), pĺzne, treba ho vychovávať a odmenou vám je po rokoch to, že odíde z tohto sveta a vám urve srdce.

Mám iba jedinú odpoveď: pretože psy sú JEDNODUCHO ÚŽASNÉ. PRETO ich chováme, akceptujeme ich vrtochy a zbožňujeme ich (v ideálnom prípade, aj keď láska majiteľa by mala byť samozrejmosťou) po celý ich krátky život.

 

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.