Panel používateľa

Ako správne čistiť psovi zuby?

Počet zobrazení: 2462

Zuby, zubný kameň, problémy so zubami, najmä malých a stredných plemien sú témou číslo jedna v psíčkarskom svete.

Za život psa to rieši snáď každý majiteľ. I keď..Stále sa nájdu psíčkari, ktorí tvrdia, že pes si so zubným kameňom poradí sám, spoliehajú sa na ,,prírodu´´ , prípadne na krmivo/granule/čistiace tyčinky, ktoré majú psovi mechanicky očistiť zuby.

Ruku na srdce - ako tvrdé by museli byť granule, alebo čistiace tyčinky, aby psovi očistili zuby? Minimálne ako hovädzia kosť (ak nie tvrdšie) a tak tvrdé nie sú žiadne z nich. Ako majiteľ troch psov a ešte k tomu aj malých plemien som sa s týmto problémom stretla aj ja. Pred ôsmymi rokmi som im nechala, tak ako všetci, očistiť zuby pod narkózou, u veterinára. Naspäť som dostala mokré psy, zadné zuby neočistené, navyše ten stav po narkóze...Kto zažil, vie.

Čo bolovšak najhoršie - po ani nie dvoch mesiacoch bol zubný kameň a zápach z tlamy späť! Niekedy v tom čase som našla inzerát na olej na zuby pre psov. Pozerala som na to ako blázon - olej na zuby? A pre psov?

                                                  Aromaterapia dokonalá láska pre zdravé zuby a ďasná

Som človek zvedavý a mám rada nové veci, také, čo vynikajú nad ostatnými, nie sú ,,okukané´´ a razia si svoju vlastnú cestu. Produkty Dokonalej Lásky také sú a ich olejček na zuby pre psov je unikátnym výtvorom. Preto som sa ho vtedy rozhodla vyskúšať a nebanujem. Odvtedy zdobí môj eshop a s veľkou radosťou ho predávam svojim zákazníkom.

A rovnako často ako na otázku, či tento výrobok naozaj pomôže, odpovedám aj na otázku, ako na čistenie zubov. ,,Predsa len, je to pes, viete, nedá si siahnuť do tlamy, kefka sa mu do malej tlamičky nezmestí, zle mi na kefku reaguje, krvácajú mu ďasná´´ a podobne. Odpovedať môžem len za seba, ale aj prax iných psíčkarov ukázala, že najefektívnejšie je psovi nanášať olej od Dokonalej Lásky prstom, nie kefkou. Minimálne prvý mesiac, potom odporúčam a ľudia z DL sa ku mne pridávajú, používať na prst namotaný kúsok gázy. 

Gáza nie je ani drahá, ani jej použitie nie je zložité - čo viac si želať :) Navyše mechanicky zuby očistí od plaku, pomôže s nanášaním olejčeka a po mesiaci používania oleja na prste váš pes iste nebude proti. Tak jednoduché a pritom tak účinné.

Ale pozor - olej používajte pravidelne a pri veľkom zanesení zubov kameňom, zápale ďasien alebo paradentóze minimálne dvakrát denne. Inak sa výsledok nedostaví. A to ani s gázou ani bez. Je to ako s výcvikom - ak chcete niečo dosiahnuť, tiež necvičíte so psom len raz mesačne :)

Tak poďme na to, držím palce, aby sa vám s olejom Dokonalá Láska pre zdravé zuby a ďasná podarilo dosiahnuť čo najlepší výsledok v čo najkratšom čase :)

DPD záväzok

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.