Panel používateľa

Ako sa správne starať o zuby psa?

Počet zobrazení: 2979

Starostlivosť o psie zuby je jedna z mnohých ,,položiek´´ na zozname denných aktivít  majiteľov našich chlpatých kamarátov. 

Ale ako na to? Ako často? Aký prípravok je najvhodnejší? Kedy s tým začať? Ponúkame niekoľko cenných rád.

Kedy s tým začať?

Na čistenie zubov psa nie je nikdy príliš skoro.  Nečakajte, kým budete musieť riešiť zubný kameň. Ten je už len výsledkom zlej starostlivosti o zuby psa. S čistením začnite od prvého dňa vášho spolužitia so psom.

Ako často čistiť zuby?

Každý deň. Aj vy si predsa čistíte zuby každý deň. Pes takisto každý deň žerie potravu, zuby sa mu zanášajú zubným povlakom a z neho sa potom postupom času tvorí  zubný kameň.

Aký prípravok je najvhodnejší?

Na trhu existuje nepreberné množstvo zubných pást, olejov a gélov. Taktiež k nim zakúpite zubné kefky, ktoré sa buď podobajú na naše alebo sú vyrobené z gumy a dajú sa natiahnuť na prst. Vyskúšala som-nezvyknuté ďasná mojich psov začali hneď krvácať a to ma odradilo od ich ďalšieho používania. Vy môžete mať inú skúsenosť-vyskúšajte.

Olej na zuby - áno, aj pre psov

Ja osobne preferujem olej na zuby Dokonalá Láska - jednoduchá aplikácia, príjemná vôňa a fakt, že psom vyslovene chutí, ma dostatočne presvedčili. Olej si nalejem na prst, pomasírujem ním ďasná a zuby mojich psov a vybavené.

Čo ďalšie pomôže?

Veľmi vhodné je popri každodennom umývaní zubov pridávať do vody biocídny roztok na úpravu vody, ktorá úspešne likviduje mikroorganizmy vo vode a tým aj v organizme psa. Tie spôsobujú rôzne ochorenia psov a mimo iného aj podporujú plak, usádzajúci sa na zuboch.

Nemenej dôležité je aj podporovať prirodzenú chuť psa žuvať. Žuvacie kosti a šľachy by mali byť dennou súčasťou psieho života.

Starajte sa o zuby svojho psa každý deň, oplatí sa to.

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.