Panel používateľa

Ako na kašeľ

Počet zobrazení: 154

Kašeľ. Táto nepríjemnosť nie je výsadou ľudí, stretávame sa s ňou aj u zvierat a často aj u našich psov. 

Ako nepríjemný je tento stav pre psa a jeho človeka, určite nemusím popisovať ľuďom, ktorí to zažili. Pes sa celý skrčí, zakašle, niekedy zo seba dostane hlieny, prípadne ho kašeľ napína na zvracanie. Nič pekné. Ale najmä - je to stav, ktorý treba riešiť.

Príčiny kašľa

Medzi známe príčiny kašľa patria hlavne tieto 3 veci:

- nachladnutie, bronchitída

- problémy so srdcom alebo pľúcami (napr.voda v pľúcach)

- cudzí predmet v dýchacej sústave

Určite sú aj iné možnosti, veterinár by pravdepodobne vymenoval ďalšie, ale my sa zameriame na tieto 3 najčastejšie možnosti, prečo váš pes kašle.

Nachladnutie, bronchitída

Z laického (môjho) pohľadu ide o najlepšiu z možností, ako pre majiteľa, tak pre psa. Nachladnúť môže každý, aj pes, a že to nie je nič výnimočné, by určite potvrdil každý veterinár. Psy s nami žijú v (prekúrených) bytoch, často sa chovajú malé, krátkonohé plemená, ktoré majú bruško veľmi nízko nad zemou a tak nedokážu zabrániť chladu, aby im prenikal doslova do kostí. Tento stav môže byť závažný, ale aj tak si myslím, že je to ,,lepšou´´ možnosťou, prečo pes kašle.

Pri akomkoľvek kašli odporúčam navštíviť veterinára. Ak si aj myslíte, že pes je ,,len´´nachladnutý, neriešte to sami, a to aj napriek tomu, že existujú podporné prípravky. Tie však odporúčam ako pokračovanie po veterinárnej liečbe, resp.popri liečbe, ako podpora. Príroda je mocná čarodejka a my by sme jej mali dať šancu.

Vynikajúcimi prostriedkami sú produkty cdVet - Bronchial Vital Sirup, Bronchial olej na kašeľ, Bronchial aromaterapia a podobne.

Bronchial Vital Sirup Bronchial olej Bronchial aromaterapia

 

Produkty sú vhodné aj ako podpora dýchacích ciest pri iných diagnózach, napr.alergii.

Problémy so srdcom

Kašeľ, ktorý nám prezradí problémy so srdcom (po veterinárnom vyšetrení, sami na to neprídete) je už závažnejšej povahy a samozrejme, tento stav je potrebné riešiť čo najskôr-ideálne hneď. Ani diagnóza srdce však neznamená, že sa so svojím psíkom musíte hneď lúčiť, existujú prostriedky, ktoré mu dokážu spríjemniť a predĺžiť život.

Samozrejmosťou je dodržiavať odporúčania veterinára a brať doporučené lieky, okrem toho však môžete urobiť viac - podporiť organizmus prírodne, pomôcť mu priebežne sa čistiť od liekov a podporovať konkrétny orgán.

Ak máte pocit, že produkty na podporu zdravia sú drahé, navštívte veterinára. Tam za ,,banalitu´´, ktorej ste možno mohli predísť (momentálne nehovorím o chorobe srdca) dáte 5-10-násobok ceny podporného preventívneho prípravku.

Srdiečko môžete podporiť prípravkom cdVet Kardio Mix, celkovú odolnosť a imunitu a tým aj srdce zasa Propolisom.

Kardio Mix      Propolis Herbal

 

A nakoniec - cudzí predmet v dýchacej sústave.

Áno, aj cudzí predmet, ktorý váš pes prehltne a tento sa mu zasekne v niektorej časti dýchacej/tráviacej sústavy, môže spôsobiť, že pes kašle. Prirodzene, pretože sa snaží predmetu vykašliavaním zbaviť. Cudzieho predmetu vás zbaví iba a len veterinár.

Na toto existuje len jediná prevencia - vychovaný pes, ktorý nezhltne, čo vidí (alebo oči na stopkách, ak aj napriek vašej výbornej výchove pes proste zbodne, čo vidí - niektorí majitelia to v extrémnych prípadoch riešia náhubkov, keď majú psa mimo dohľad). 

 

 

 

Monika

Prevoňajte svoje auto!

Osviežovač do auta

DPD záväzok

 

 

 

 

Lajknite našu facebook stránku a buďte v obraze!

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.