5 tipov na ,,kliešťovú´´ sezónu

Počet zobrazení: 769

Začala sezóna kliešťov -a to znamená nepríjemne veľký výskyt kliešťov, komárov, bĺ ch.Tieto všetky tvory a potvory môžu otravovať (nielen) vášho psa. Ste pripravení na boj s nimi? Mám pre vás 5 tipov, ako mať nad nimi navrch.

 

tip 1: Chráňte psa preventívne

Poznáte to: antiparazitné obojky, pipety, spreje.

Výber je široký, zorientovať sa dá celkom ľahko.
Antiparazitný obojok je vhodný pre psa, ktorý sa často pohybuje v teréne s veľkým výskytom komárov, bĺch alebo kliešťov (mokrade, voda, vysoká tráva, les).

Antiparazitná pipeta/spot-on je žiaduca u psov, ktorí majú tú smolu, že sú alergickí na antiparazitné obojky (spravidla sú obojky silnejšie - prechemizované a môžu vyvolávať alergické reakcie), má kratšiu dobu účinnosti a zväčša je prírodná   (neobsahuje chemické zložky).

Spreje sa v súčasnosti používajú najmä u psov, ktorí bývajú v meste, vo svorke (obojky by si mohli navzájom olízať a vyvolať si tak neželanú reakciu organizmu), jednoducho všade tam, kde je predpoklad nižšieho trávnatého porastu a nižšej vlhkosti (vo vlhkosti sa parazitom najviac darí).

 

tip 2: Kúpte častejšie ako zvyčajne


A v antiparazitnom šampóne. Prečo? Zložky, obsiahnuté v takýchto šampónoch nie sú len reklamným ťahom, ale skutočne pomáhajú a navyše, pri kúpaní psa dobre prezriete a nájdete aj v hustejšej srsti kadejaké zatúlané potvory.

 

tip 3: Strihajte častejšie

Tak ako pri kúpaní, aj pri strihaní máte možnosť psa lepšie prezrieť a ak aj máte plemeno, ktoré sa nestrihá, minimálne úprava labiek by mala byť častou rutinou. 

Vlastníte krátkosrstého psa? Gratulujem! Máte o robotu menej :)

 

tip 4: Prechádzajte sa rozumne

Čo to znamená, poviete si. Prechádzať sa rozumne znamená vyberať si na prechádzky vhodné miesta, málo alebo čo najmenej vlhké, s nízkym trávnatým porastom, čo najmenej v lese. Ranné prechádzky skráťte na minimum, vtedy je totiž v tráve najviac našich spoločných nepriateľov. Večer je zasa vo vzduchu (najmä pri vode) priveľa komárov, čo nie je príjemné ani vám, ani psovi.

 

tip 5: Háčiky na kliešte a jódové pero

..ak sa predsa len nejaký ten parazit dostane až ku koži vášho psa, treba ho čo najskôr a s čo najmenšími škodami vytiahnuť a zahladiť stopy. Vynikajúcim a doteraz neprekonaným nástrojom na vyťahovanie kliešťov je háčik O´Tom ktorý jednoducho zachytí a bezo zbytku vytiahne telo kliešťa von. Ranku po ňom pokvapkajte/potrite dezinfekčným prostriedkom, výborné je jódové dezinfekčné pero, ktoré je prenosné, účinné a bez zápachu.

DARČEK K OBJEDNÁVKE

Nakúp nad 25 € a získaj balíček jedinečných Serrano Snack jahňacích pochúťok!

                                  Serrano Snack pochúťky

Nákup nad 50 € vám dovezieme zadarmo ✓

Poznáme psy a vieme, čo je pre nich dobré ✓

Na nás sa môžete spoľahnúť - svoje slovo držíme ✓

Staráme sa o vás ✓

Posielame prostredníctvom spoľahlivých partnerov ✓

 

 

V čítaní je sila!

Mrknite náš SuperBlog :)

 

Prihlásenie

Tento web používa cookies na analýzu návšetev. Používaním webu s tým súhlasíte. Viac informácií.